Сайт-портфоліо вчителя початкових класів Марієнко Людмили Миколаївни   



Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [11]
Вчительська сторінка [43]
Календарне планування [6]
Математична скринька [34]
Словникова скарбничка [44]
Читання [56]
Природознавство [33]
Громадянська освіта [8]
Основи здоров'я [8]
Інформатика [3]
Образотворче мистецтво [3]
Виховна робота [8]
Святкуємо разом [28]
Конкурси [10]
Презентації [54]
Тренажери [2]
Перший раз у перший клас [39]
Для вас, батьки! [39]
Для вас, любі діти! [13]
Фізхвилинки [32]
День народження
Міні-чат
Експрес-уроки
Методичний портал
Виховна робота

«Методичний портал»

Корисні посилання
Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов
Банк Интернет-портфолио учителей

Сайт зареєстровано
Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
Банк Интернет-портфолио учителей Сайт-портфоліо "Педагогічна скарбничка"
Міксіке
Інфотека
МегаЗнайка
-->
Це наше і це твоє
Червона книга
Червона книга України
Генератор ребусів
Акваріум
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Підтримка сайту
продвижение сайта бесплатно

Урок ремонта и отделки стен: декоративная штукатурка своими руками – работа, требующая терпения, аккуратности и мастерства.

Головна » Файли » Для вас, батьки!

У категорії матеріалів: 39
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 4 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

Для Вас, батьки

Для вас, батьки! | Переглядів: 660 | Завантажень: 0 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 23.11.2016 | Коментарі (0)

Для Вас, батьки

Для вас, батьки! | Переглядів: 994 | Завантажень: 0 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 14.11.2016 | Коментарі (0)

13:17
Що робити, якщо дитину в школі ображають однокласники

Можливо, у ваші шкільні роки ви були свідками того, як ображають когось із однокласників, а тепер на місці цього нещасного виявивилася ваша дитина. Чому так сталося і що робити в такій ситуації? Ви абсолютно правильно тривожитеся, залишати без уваги цю проблему не можна. Що робити, якщо дитину в школі ображають однокласники?

 

Як зрозуміти, що дитину ображають в школі

У яких випадках батьки мають запідозрити, що у житті школяра серйозні проблеми в спілкуванні з однолітками, його ображають і, можливо, навіть знущаються?

Поведінка дитини різко змінюється: дитина постійно в поганому настрої, нервує, похмура, тривожна, примхлива. До цього можуть додатися поганий сон і апетит, ослаблення імунітету.

Дитина придумує всілякі відмовки, щоб не ходити в школу, намагається прикинутися хворою, спізнюється на уроки або петляє і йде дивними маршрутами замість стандартної дороги в школу. Цілком імовірно, що вона боїться когось зустріти. «Не хочу вчитися» - це звичайна фраза, властива майже всім дітям.

Неохайний, скуйовджений вигляд після школи (відірвані ґудзики, брудний і пом'ятий одяг); втрачені, порвані або зламані речі можуть свідчити про фізичне насильство над вашою дитиною - побиття або знущання. Уважні батьки відразу помітять різницю в поведінці сина чи дочки. Якщо бійкою хлопчик міг би навіть похвалитися, а дівчинка щиро засмучуватися через втрату мобільного телефону, то в даному випадку дитина почне «плутатися в свідченнях».
ditinu_v_shkoli_obrazhayut_odnoklasniki.png (56.23 Kb)

Чому дитину ображають

Школа - це штучно створений колектив, де доводиться вживатися абсолютно різним дітям. І якщо дорослі люди вільні вибирати коло спілкування, місце роботи і зазвичай мають грунт під ногами у вигляді власної сім'ї та друзів, школяр у цьому плані вкрай вразливий. Додамо до цього несформовану психіку, загальну тенденцію жорстокості в сучасному світі, байдужість і потурання вчителів - і отримаємо досить-таки безрадісну картину умов, в яких опиняється школяр.

Саме на 6-7-річний вік припадає так звана «криза соціалізації», коли дитина вчиться взаємодіяти з соціумом, відчуваючи в ньому справжню потребу. І якщо вдома або в дитячому саду спілкування з іншими дітьми найчастіше відбувалося під контролем дорослих, то школа стає першим місцем, де дитина опиняється «у вільному плаванні». Складеться чи не складеться її життя в колективі - це обов’язково вплине на самооцінку дитини та її подальшу соціалізацію.

Всі діти дуже різні, і особливістю, через яку однолітки можуть почати ображати дитину, може стати абсолютно будь-яка її риса: зовнішність, успішність, риса характеру. 
ditinu_obrazhayut_odnoklasniki2.jpg (146.13 Kb)

Дитину в школі ображають однокласники: як допомогти

У першу чергу, ви повинні розуміти, що будь-яке насильство, фізичне або психологічне, - це ненормально! І саме це необхідно донести до дитини. У такі моменти їй, як ніколи, потрібна підтримка батьків і розуміння, що її провини в тому, що відбувається, немає.

Не тисніть, але постарайтеся викликати довіру з боку дитини. Якщо дитина буде знати, що мама і тато завжди на її боці, то принаймні не буде тримати образу і страх у собі. А атмосфера любові всередині сім'ї певним чином згладить наслідки агресії однолітків, а дитина буде впевненішою у своїх силах завдяки наявності «надійного тилу».

Дитину обов'язково потрібно вислухати і вникнути в суть проблеми. Ні в якому разі не кажіть: «Та це ж дурниця, не варто переживати про такі дрібниці», «не звертай уваги», «не реагуй, вони і відстануть». Це з позиції вашого життєвого досвіду дитячі проблеми несерйозні, а для дитини самовідчуття в школі - важлива частина життя. А «непротивлення злу» може взагалі мати плачевні наслідки. Кривдники, побачивши власну безкарність, будуть знущатися над дитиною ще більше.

Дитину в школі ображають однокласники: чи варто втручатися

Деякі батьки зопалу хочуть розібратися з кривдником самостійно, пригрозивши або навіть застосувавши фізичну силу. Не піддавайтеся емоціям! Крім того, що ви вступаєте в нечесний «бій», дитині така допомога зробить тільки гірше, адже він стане в очах однолітків базікою чи ябедою.

Хтось радить дитині навчитися давати здачі - це теж не кращий шлях. Так ви формуєте викривлене розуміння: «хто сильніший, того і правда». Спотворена реальність, жорстокість і агресія - хіба так ви хочете вирішити проблему вашої дитини?

Розмова з батьками розпалювача конфлікту може бути хорошим варіантом, але слід враховувати те, які це люди (якщо, приміром, батьки асоціальні, що п'ють, бесіда навряд чи складеться). У кожному разі розмовляти треба спокійно, без нападок, намагаючись зрозуміти і другу сторону. Адже ніхто не хоче визнати, що це його син в чомусь винен.

Дитину в школі ображають однокласники: кому скаржитися

Бесіда з класним керівником може бути результативною, якщо він зацікавлений в дітях, дійсно прагне допомогти своїм підопічним і вирішити їх проблеми. Виховна бесіда вчителя принесе ефект особливо в молодших класах, коли авторитет педагогів ще високий.

На жаль, іноді допомогти може тільки звернення у вищі інстанції. Напишіть заяву інспектору у справах неповнолітніх, поговоріть з завучем або директором школи. Ви можете надіслати листа зі скаргою до Міністерства освіти, а також до місцевого департаменту освіти. У разі якщо мова йде про серйозні порушення прав вашої дитини, жодні заходи не будуть зайвими. Адже школяр проводить у стінах навчального закладу більшу частину свого часу, а страждання, спричинені кривдниками, завдають глибокої психологічної травми. Якщо не ви, то хто йому допоможе?

 

Як зробити дитину більш впевненою у собі

Хороший варіант - спортивна секція. Але мета в такому випадку повинна бути не навчити дитину битися, а саме надати їй впевненості в собі. Такий же ефект може принести і будь-яке інше серйозне заняття, до якого можна залучити дитину - малювання, музика, догляд за тваринами. Новий, позашкільний колектив дозволить відчути свободу від шкільних негативних установок. А успішна, морально сильна людина, навіть якщо вона виглядає не так, як усі, своїм самовідчуттям поступово викличе повагу навіть у найвідчайдушніших хуліганів.

Дайте дитині зрозуміти, що вона - Особистість, гідна поважного до себе ставлення. Підтримайте її і допоможіть реалізувати себе поза шкільними стінами. Сподіваємося, що незабаром насмішки і знущання однокласників над вашою дитиною залишаться в минулому!

Для вас, батьки! | Переглядів: 795 | Завантажень: 0 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 14.11.2016 | Коментарі (0)

Як допомогти дитині досягти успіху у школі
Усі батьки бажають, щоб їхні діти добре вчились у школі. Проблема не в тому, що батьки не здатні допомогти дитині добре вчитися. Зрештою, небагато хто з нас має досвід або є фахівцем у питаннях освітніх методик чи дитячої психології. Просто батьки не знають кращого способу допомогти своїй дитині. У цій статті запропоновано деякі поради про те, як можна покращити ймовірність успіху вашої дитини у школі. Пам'ятайте: для високої результативності ці методи вимагають часу й терпіння, – не очікуйте дива за один вечір.


1. Поясніть дітям, що навчання – це їх «робота»
Батьки часто питають, що вони можуть зробити, щоб зацікавити дитину конкретним предметом або завданням. Ось найважливіший урок, який дитина повинна дізнатися про школу: нікого не хвилює, зацікавлена вона в чомусь чи ні. Звісно, діти вчаться краще, коли предмет їм цікавий, але в обов'язковому порядку їм належить засвоїти таке: вони повинні вивчати й той матеріал, який їм мало цікавий або не цікавий зовсім. Це робота дітей.

2. Ставте високі орієнтири й цілі
Не треба бути особливо прискіпливим і наполегливим батьком, але ви повинні розуміти, що батьківські очікування мають величезний вплив на успішність учня. Якщо ви не очікуєте від дитини успіху, вона, швидше за все, його не досягне.

 

3. Розрізняйте поняття «вчити» і «вивчити»
Дуже часто батьки питають дитину, чи вчила вона предмет (а насправді, чи ознайомилась вона з ним), і дитина відповідає «так». Але цього недостатньо! Ви повинні переконатися, що дитина засвоїла урок. Попитайте дитину із предмета. Потім попитайте її з того ж матеріалу через кілька днів, а потім ще раз через тиждень. Який сенс у навчанні, якщо інформація забувається через тиждень? Пам'ятайте, що роботодавцям вашої дитини буде глибоко байдужий її диплом (особливо додаток з оцінками) і зовсім не байдужі навички та знання.

4. Приділяйте першочергову увагу навчальному процесу
Усім дітям необхідний час на відпочинок. Ігри, як поодинці, так і з іншими дітьми, добре розвивають дитячі інтелектуальні та соціальні навички. Однак на перше місце діти повинні (звісно, у розумних межах) ставити роботу, а гру – на друге. Зрештою, добре розвинена трудова етика швидко виправдає себе. У дітей повинен бути спланований спеціальний час для виконання шкільних завдань. У міру дорослішання дитини час на навчання треба збільшувати.

5. Забезпечте відповідну обстановку для виконання домашніх завдань
Переконайтеся, що в дитини є всі необхідні інструменти для досягнення успіху – стіл, стілець, гарне освітлення, необхідне шкільне приладдя (папір, олівці, ручки, калькулятор, комп'ютер, лінійки, компаси, транспортири, скріпки, блокноти й т п.) і, найголовніше, тихе місце для роботи.

6. Нехай дитина в усьому розбирається самостійно
Нехай дитина сама протягом певного часу подумає над своїм завданням, перш ніж просити вас про допомогу. Пам'ятайте, що кожного разу, коли ви даєте учню готову відповідь на запитання, ви позбавляєте його можливості дійти до неї самостійно. У той же час доцільно допомогти дитині, яка зробила розумну, але невдалу спробу зрозуміти щось без сторонньої допомоги.

7. Учіть дитину необхідних навичок розуміння прочитаного
Дуже багато дітей читають і не запам'ятовують або не розуміють, про що читали. Щоб закрити цю прогалину в навчанні, діти не повинні переходити до наступного розділу, доки не зрозуміли попереднього. Якщо вони нехтують цим правилом, то, швидше за все, не зможуть зрозуміти зміст наступного розділу. Ви також повинні навчити дітей робити нотатки про те, що вони читають (або, ще краще, коротко конспектувати те, що прочитали). Нотатки та конспектування зміцнюють розуміння учнем прочитаного матеріалу й дозволяють йому краще підготуватись до письмових іспитів.

8. Дитина повинна виходити за рамки матеріалу, що їй викладається
Узагалі, чим більше дитина займається, тим краще засвоює й довше зберігає в пам'яті матеріал. Учні повинні займатись більше й засвоювати більше, вирішуючи завдання і роблячи вправи з підручників, не тільки ті, які задав учитель. Батьки, які хочуть допомогти своїм дітям домогтись успіху, повинні спонукати їх робити більше, ніж заданий мінімум.

9. Дитина повинна вчитися цілий рік
Літо – це час канікул, але це не повинно означати, що діти три місяці відпочивають від навчання. Літо – сприятливий час для повторення матеріалу, для вивчення того, що не пройдено у школі, для відвідування бібліотеки та перегляду нових книг і розвитку нових інтелектуальних навичок, наприклад, навчання гри в шахи, шашки або нарди.

10. Показуйте гарний приклад
Нехай ваша дитина бачить, що навчання не завершується тоді, коли ми закінчуємо школу. Моделюйте хорошу освітню поведінку, демонструючи дитині те, як ви справляєтеся зі своєю роботою та домашніми обов'язками, і нехай ваші діти знають, що ви продовжуєте вчитись. Батьки, які отримують учений ступінь або закінчують навчання у вищому навчальному закладі на бакалавра або магістра, можуть бути особливо авторитетними. Якщо ж ви пропускаєте заняття, то чи не так робитимуть ваші діти, коли випаде подібна можливість? Якщо ви вчитеся з-під палиці, не варто очікувати, що ваші діти будуть навчатися краще. Докладіть усі зусилля, щоби продемонструвати дитині за допомогою власних дій, що хороші освітні навички приносять щедрі плоди в навчанні.
Для вас, батьки! | Переглядів: 822 | Завантажень: 0 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 14.11.2016 | Коментарі (0)

Поради для батьків

Для вас, батьки! | Переглядів: 676 | Завантажень: 0 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 17.07.2016 | Коментарі (0)

Проводяться збори напередодні 1 вересня. Розробка батьківських зборів з порадами, анкетами, зверненнями

Для вас, батьки! | Переглядів: 918 | Завантажень: 29 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 11.11.2014 | Коментарі (0)

Зустріч з батьками майбутніх першокласників проводиться у травні місяці

Для вас, батьки! | Переглядів: 1571 | Завантажень: 26 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 11.11.2014 | Коментарі (0)

Поради батькам

Для вас, батьки! | Переглядів: 762 | Завантажень: 20 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 11.08.2014 | Коментарі (0)

Для вас, батьки!

Для вас, батьки! | Переглядів: 879 | Завантажень: 16 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 11.08.2014 | Коментарі (0)

Пам'ятка батькам
Для вас, батьки! | Переглядів: 897 | Завантажень: 17 | Додав: Ludmilamarienko | Дата: 11.08.2014 | Коментарі (0)

Форма входу

Гостю! Я рада Вашому візиту на сайт. Увійдіть під своїм іменем або зареєструйтеся.
Сьогодні
Котра година?
Режим роботи
І семестр - з 1 вересня по 30 грудня; ІІ семестр - з 10 січня по 31 травня
Важливо
Осінні - з 29 жовтня по 13 листопада; зимові - з 31 грудня по 9 січня; весняні - з 1 квітня по 9 квітня
До свята
Осталось...
Ми відпочиваємо
Наш клас
Пошук
Що читати?
Методичний портал
Свята, події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
...
Календар України
Погода
Друзі сайту
Школьный дворик Рудаковой Лидии Сходинки до вершин знань
Перша сходинка школяра
КРИНИЧКА
Презентації для дітей
Початкова школа
 Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни
 Сайт учителя Петриченко Ольги Вікторівни
поурочные, гдз, учебники ДРУЖБА
Школярики
Моя кнопочка

НАЗВАНИЕ