Міністерство освіти і науки планує внести зміни до чинного Державного стандарту початкової освіти з метою врахування освітніх тенденцій і викликів, з якими зіштовхнулась українська система освіти під час повномасштабного вторгнення.
Про це в коментарі для Освіта.ua повідомила координаторка напряму «Зміст освіти» Офісу впровадження НУШ Міністерства освіти і науки Катерина Молодик.
За її словами, під час оновлення Держстандарту початкової освіти має відбутися увідповіднення його структури зі структурами стандартів, які було затверджено пізніше – Державним стандартом базової середньої освіти (2020) та Державним стандартом профільної середньої освіти (2024).
Планується, що внесені зміни насамперед стануть основою для створення модельних навчальних програм і підручників з навчальних предметів та інтегрованих курсів для 1-4 класів та іншого сучасного освітнього контенту. За цими програмами й підручниками навчатимуться учні початкових класів після оновлення стандарту.
Наразі в МОН створено робочу групу, яка має розробити пропозиції щодо відповідних змін. До її складу включено представників МОН, науковців і педагогів.
Члени робочої групи працюватимуть над переглядом формулювання мети початкової освіти в контексті мети повної загальної середньої освіти, уточненням формулювання ціннісних орієнтирів реалізації мети початкової освіти в контексті чинного законодавства, а також упорядкуванням вимог до обовʼязкових результатів навчання здобувачів початкової освіти за всіма освітніми галузями відповідно до вимог Державного стандарту базової середньої освіти.
Окрім цього, завданням робочої групи є опрацювання нової редакції базового навчального плану та опис компетентнісного потенціалу й переліку базових знань для кожної освітньої галузі.
Результати роботи групи мають бути представлені Директорату шкільної освіти МОН до кінця березня.
Джерело: https://osvita.ua/school/reform/93901/ |