На початку Х VII ст. селяни з Поділля, Волині, Галичини, тікаючи від панської сваволі, оселилися в тутешніх лісах та по кам ’ янистих берегах р. Тясмину. Тому саме поселення одержує назву Кам ’ янка. Кам’янко рідна моя, Квіти, сади запашні, Річка і парк декабристів, Ви – найдорожчі мені. Данило Кононенко
Зірки здаються нам маленькими блискучими крапочками, бо знаходяться дуже далеко від землі. Насправді ж зірки – це величезні розжарені кулі, які складаються з газів і світяться власним світлом. Вони схожі на Сонце і рухаються навколо своєї осі, як і наша Земля. ЗОРЯНЕ НЕБО – ВЕЛИКА КНИГА МУДРОСТІ ПРИРОДИ Зірки відрізняються своїми розмірами. Є зірки-гіганти , а є карлики .
Після успішних польотів штучних супутників і кораблів з тваринами стало зрозуміло, що людина теж може піднятися у космос. Першою людиною, яка припустила, що Земля має форму кулі, був Арістотель (Греція). Дослід Візьмемо м’яч. Поставимо на ньому крейдою точку й поведемо лінію, потихеньку обертаючи м’яч. Лінія обігне м’яч і прийде в ту саму точку. Грудочка крейди нібито здійснила маленьку подорож навколо м’яча. Здійснюючи такі подорожі, люди дізналися, що Земля – це велика куля.
За своєю будовою Земля нагадує яйце, де жовток – ядро, білок – мантія, а тверда шкаралупа – земна кора. Зовні Земля оточена повітряною «шубою» - атмосферою, яка наче хутро захищає нас від холоду Всесвіту. Атмосфера складається з кількох повітряних шарів – поверхів. На першому поверсі, тропосфері, живуть люди і тварини, ростуть рослини, літають птахи та створені людьми літаки. До другого поверху – стратосфери долітають тільки деякі найпотужніші літаки. На третьому поверсі – у верхніх шарах атмосфери – літають супутники, інші штучні космічні апарати, за допомогою яких людство вивчає Землю та Всесвіт. За межі атмосфери прориваються тільки космічні кораблі, що прямують до інших планет та єдиного супутника Землі – Місяця.