Перший урок «З Україною у серці» Мета уроку: формувати ключові компетентності: уміння вчитися – викликати інтерес до навчання, формувати почуття відповідальності за виконуване завдання, готовність самостійно працювати, мати власну думку, обґрунтовувати її, навички самоконтролю та самооцінки; соціальна – вчити налагоджувати взаємодію з іншими дітьми, працювати за правилами у команді, ціннісно ставитися до своєї особистості; громадянська – розвивати критичне мислення, навички приймати правильне рішення; загальнокультурна – вчити толерантності, мовленнєвій культурі; інформаційно-комунікативна – вдосконалювати вміння добувати, осмислювати, аналізувати та використовувати інформацію з різних джерел, здійснювати комунікацію у групі та колективі; формувати предметні компетентності: навчальна – поглибити знання дітей про Україну, вчити правильно висловлюватись, аналізувати, узагальнювати, робити висновки; розвивальна -розвивати творчі задатки школярів, мовлення, мислення, увагу, спостережливість, бажання стати гордістю своєї Батьківщини; виховна - виховувати патріотичні почуття, любов до України. Обладнання: презентація, відеоматеріали, кольорові кульки, розмальовки, кольорові олівці, роздруківки. Хід уроку Організація класу Доброго ранку, шкільна родино! Ми з України! Доброго ранку! Вітаю всіх на першому уроці в новому навчальному році.
Продзвенів уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тож і ми часу не гаймо, В мандри швидко вирушаймо! Емоційне налаштування Махніть правою рукою ті дітки, хто любить мандрувати на автомобілі. Плесніть у долоні, хто з вас любить їздити до моря чи річки. Тупніть ніжкою ті, хто любить подорожувати в усі пори року. Помахайте руками ті, хто мріє полетіти на повітряній кулі. Встаньте ті, хто хоче вирушити у цікаву мандрівку. - Діти, як можна назвати ці слова? Роз’їжджати, подорожувати, мандрувати, відвідувати, курсувати, кочувати, їздити. Це слова – синоніми. Сьогодні на уроці я пропоную вам помандрувати. Метод «Гронування - Україна… Яка вона? Пропоную вам дібрати до цього слова такі слова якими ви б хотіли показати свою любов до України.. (Діти добираючи слова, що асоціюються в їхній уяві із цим словом: рідна, багата, щедра, прекрасна, співуча, люба, мила, чарівна, цінна, неповторна, записуючи ці слова навколо слова «Україна».
Асоціативний кущ Україна – це … У – усміхнені діти К – колискова пісня Р – родюча земля А – аграрна держава Ї – солов’їна мова Н – неповторна природа А – активні люди Державні та народні символи України Кожна держава має свої символи. Наша Україна теж символи має. Кожен українець їх знає і оберігає. - Діти, назвіть, які державні символи ви знаєте? (Прапор, герб, гімн) - Які ще, крім державних, бувають символи в кожній країні? (Народні) - А які народні символи ви знаєте? - Назвіть обереги. - А який пароль українців?
Перегляд презентації до уроку.
Золоті зернятка народної мудрості Людина без Вітчизни, як соловей без пісні. У ріднім краю, як у раю. У чужій сторонці не так світить і сонце. Всюди на світі добре, а вдома найкраще. Наша слава – Українська держава. Нема на світі другої України, немає другого Дніпра. Там земля мила, де мати народила. На світі багато чудових країн, та нам наймиліша країна, Де ми народились, живемо, вчимось, - найкраща з усіх Україна! Моя найкраща в світі сторона, Чарівна, неповторна, Україно! Для мене в цілім світі ти - одна І рідна, й мила, дорога, єдина. Мрій, досягай, навчайся! Ти – українець! Пишайся! Україна бажає миру Сьогодні Україна переживає дуже важкі часи. Іде війна, яка принесла смерть, сльози, знищення міст і сіл. Вірю в ЗСУ ЗСУ
Стіна слів Патріот Перемога Обов’язок Відвага Захисник Подвиг Волонтер Мужність
На жаль, навчальний рік розпочинається в умовах війни, у важкі часи, коли наша країна виборює свою незалежність, право на життя, і платить за це найціннішим – тисячами людських життів… Справжні патріоти стоять на захисті рідної землі. Але, на жаль, дуже багато українців загинуло. Вшануємо пам’ять хвилиною мовчання, усіх тих, хто пожертвував самим найціннішим, що є у людини – життям, заради нашого спокою, заради того, щоб ми розмовляли рідною мовою, були вільні та незалежні. Тому пропоную вшанувати пам’ять про них хвилиною мовчання. Хвилина мовчання Гра «Так чи ні» Наша Батьківщина – Польща. (Ні) Харків – столиця України. (Ні) Столиця України – місто Київ. (Так) Наша Батьківщина Англія. (Ні) Україна – наша Батьківщина. (Так) Ми – українці. (Так) Державна мова України - українська. (Так) Державними символами України є прапор, герб і калина. (Ні. Прапор, Герб, Гімн). На нашому гербі можна прочитати слово «воля». (Так). Урочиста пісня, державний символ країни - гімн. (Так) Наш прапор є червоно-жовтий. (Ні) Головна річка нашої країни – Дніпро. (Так) Чернеча гора – найвища гора України. (Ні) Говерла - найвища гора України. (Так) Україна омивається Балтійським і Середземним морями. (Ні) Україна омивається Чорним і Азовським морями. (Так) Верба і калина – символи України. Перегляд презентації Українці хочуть, щоб країна була єдиною, неподільною, щоб всі жили у злагоді та мирі. Ми не можемо допустити, щоб Україна була розірвана на шматки, як того хоче наший ворог. Кожен з нас повинен усвідомити, що саме в наших руках доля України. Саме від того, що ми робимо залежить майбутнє нашої держави. Ми всі різні, але мета у нас одна – мир і спокійна нашій рідній землі. Давайте зараз поєднаємо пазли і складемо найкращу у світі країну – нашу рідну, квітучу Україну. Колективна робота з пазлами. Діти мріють про мир! Я мрію, щоб закінчилася війна. І ми жили спокійно, як раніше. Щоб сонце заглядало до вікна, А навкруги така блаженна тиша.
Я мрію, щоб закінчилася війна, Хоча забути жах її не вдасться… Бо скільки болю принесла вона, Забравши блискавично наше щастя. Хай з вуст кожної дитини Лунає: «Слава Україні!» І відповідь буде яскрава, Почуємо «героям Слава!» І буде радість у очах, І буде щастя у серцях. І скаже вам кожна людина, Щиро – Все буде Україна!
Сьогодні, завтра, завжди, нині Луна хай: «Слава Україні!» І відповідь лунає права. Ми скажемо – «Героям Слава!»
Хай в шкільне життя шалене Не вриваються сирени. Хай ракети не літають. Дякуєм захисникам, Що дають можливість навчатись нам.
Мрію я, як мала дитина, Щоб всі люди жили у мирі, Як велика одна родина - Мудрі, добрі усі та щирі. Щоб у світі жили щасливо, І війни не було ніколи. Щоб повірили в казку-диво, І ходили діти до школи. Пісня «Мир над Україною» Наталя Валевська Бліц-турнір • Як співають і слухають гімн? (Стоячи) • Що символізує синій колір українського прапору? (Мирне небо) • Як називається основний закон України? (Конституція) • Скільки кольорів має український прапор? (Два) • Що відзначають 28 червня в Україні? (День Конституції) • Яке прізвище президента України? (В. Зеленський) • Яке місто є столицею України? (Київ) • Яка головна складова національного одягу України? (Вишиванка) • Що означає жовтий колір нашого прапора? (Колір пшениці) • Як називається майдан, на якому наш народ виборював перемогу? (Незалежності) • Яка мова є державною в Україні? (Українська) • Яке свято відзначають в Україні 24 серпня? (День незалежності) Перегляд відеомаріалів
Руханка «Повітряна тривога»
Робота з розмальовкою. Створення буклету «Я бажаю Україні»
Прошу вас любіть рідну країну, поважайте Батьківщину, цінуйте наші традиції та культуру! Не забуваймо, що ми – справжні українці – наполегливі, щирі, щедрі, добрі, працьовиті та незламні! Від усього серця бажаю МИРУ українському народу. Молимося за ЗСУ, дякуємо їм та віримо в ПЕРЕМОГУ!
Візьми у новий навчальний рік Діти відривають мир дружбу успіх радість перемогу терпіння розуміння сміливість любов
Нехай цей навчальний рік подарує безліч можливостей! Нехай ваші очі світяться вогнем живого розуму! Радості відкриттів!!! Вірних друзів! Радісних подій! Цікавих уроків! Відмінного здоров’я! Бадьорого настрою! Мирного неба! Здійснення мрій! Чудових результатів! Блискучих перемог!